Vi bryr oss mer!

Kontakta oss

Nedan finner du kontaktuppgifter till ledningen i verksamheten och respektive ansvarig person.

Växelnumret: 031-361 69 00

Kvällar, nätter och helger når du Caremores jourtelefon på nr:
0722-28 22 14 (OBS! Du kan ej SMS:a detta nummer)

Hitta till oss!

Caremore

Västra Hamngatan 7c, våning 3
411 17 Göteborg
Tel: 031-361 69 00
Fax: 031-711 11 08 (Säker fax)

Caremore Vård & Behandling

Rör ej denna ruta när ni redigerar
Sara Hart | Enhetschef Caremore Skogsbrynet HVB & resursskola

Ösjösvägen 1
511 99 Sätila
Tel: 0301-428 44 (Boendet)
Mobil: 0705-34 00 57
Fax: 0301-429 81(säker fax)
sara.hart@caremore.se

Maria Hultman Gonzalez | Enhetschef Änggården

Maria Hultman Gonzalez 

Bågskyttestigen 4
413 19 Göteborg
Tel: 031-361 69 20
Mobil: 0766-77 54 02 
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
maria.hultman.gonzalez@caremore.se

Agneta Höglund | Enhetschef Caremore Torpa / Caremore Varla

Torpa skolväg 6
439 74 Fjärås
Tel: 0300-52 01 01
Mobil: 0706-23 02 72
Fax: 0300-52 01 09 (säker fax)
agneta.hoglund@caremore.se

Frida Kiessling | Biträdande enhetschef Caremore Torpa

Torpa skolväg 6/11
439 74 Fjärås
Tel: 0300-520102
Mobil: 0720-50 51 43
Fax: 0300-52 01 09 (säker fax)
frida.kiessling@caremore.se

Jan Thorvaldsson | Tf. enhetschef Caremore Hulebäck

Järpås Hulebäck 1
531 94 Järpås
Mobil: 0728-538869
jan.thorvaldsson@caremore.se

Per Håkansson | Enhetschef Caremore Ödsmåls Berg

Hemmet Berg 430
444 95 Ödsmål
Mobil: 070720-50 53 80
per.hakansson@caremore.se

Burim Taraku | Biträdande enhetschef Caremore Ödsmåls Berg

Hemmet Berg 430
444 95 Ödsmål

Mobil: 0720-50 53 80
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
burim.taraku@caremore.se

Mats Lundberg | Biträdande Föreståndare Caremore Varla

Mobil: 0761-42 33 81
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
mats.lundberg@caremore.se

David Legget | Enhetschef Caremore Eriksberg

Håkansgatan 1 A-D
418 75 Göteborg
Tel: 031-361 69 15
Mobil: 0725-60 70 45
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
david.legget@caremore.se

Sofie Starander | Enhetschef Caremore Frejagatan

Frejagatan 18A
431 44 Göteborg
Tel: 031-361 69 24 (Boendet)
Mobil: 0766-77 35 38
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
sofie.starander@caremore.se

Caremore Huvudkontor

Rör ej denna ruta när ni redigerar
Rickard Weber | VD

Mobil: 0734-34 67 78
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
rickard.weber@caremore.se

Marie Björkman - Verksamhetschef

Tel: 031-361 69 01
Mobil: 0703-18 02 88
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
marie.bjorkman@caremore.se

Helen Larsson - Ekonomichef

Tel: 031-361 69 00
Mobil: 0728-581505
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
helen.larsson@caremore.se

Blerim Taraku | Marknad och kommunikation / Placeringsansvarig

Tel: 031-797 62 73
Mobil: 0720-50 33 34
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
lotta.sandberg@caremore.se

Mats Vildin | Fastighetsansvarig

Mobil: 0760-15 14 48
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
mats.vildin@caremore.se

Karta

Caremore

Caremore Migration AB
Caremore Vård och behandling AB

Första Långgatan 18, våning 5
413 28 Göteborg

Tel: 031-361 69 01
Fax: 031-711 11 08

Vilka är vi?

Caremore – Vi bryr oss mer

Caremore startades med målet att bli en av de ledande vård- och behandlingsverksamheterna i Sverige. Caremore är inriktat på vård- och behandling för barn och ungdomar med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar och/ eller psykosocial- eller psykiatrisk problematik.

Kompetens

integrerad verksamhet

Vi erbjuder en integrerad verksamhet där vi kan hjälpa våra klienter från en kvalitativ utredning till ett fungerande liv i samhället via behandling, utbildning, praktik/arbete samt vid behov eget boende. Målet med verksamheten är att hjälpa varje individ att nå sin fulla potential.

Bred metodkompetens

Individs enskilda behov

I våra verksamheter har vi ett brett spektra av kompetenser: socionomer, socialpedagoger, behandlingsassistenter, beteendevetare, lärare mm. Vi har en bred kultur & språkkompetens. All ordinarie personal har regelbunden handledning & flerårig erfarenhet av målgruppen de arbetar med.

Placeringsrådgivning

Om du vill rådfråga oss kring en placering är du välkommen att kontakta oss. Vi rådgör och diskuterar gärna dina klienters behov och svarar på era frågor kring en placering hos Caremore.