Vi bryr oss mer!

Kontakta oss

Nedan finner du kontaktuppgifter till ledningen i verksamheten och respektive ansvarig person.

Växelnumret: 031-361 69 00

Kvällar, nätter och helger når du Caremores jourtelefon på nr:
0722-28 22 14 (Jour Söder; Torpa, Varla, Skogsbrynet, Freja) eller 0720-50 33 33 (Jour Norr; Hulebäck, Ödsmål, Eriksberg, Ödsmål)  (OBS! Du kan ej SMS:a dessa nummer)

Hitta till oss!

Caremore

Västra Hamngatan 7c, våning 3
411 17 Göteborg
Tel: 031-361 69 00
Fax: 031-711 11 08 (Säker fax)

Caremore Vård & Behandling

Rör ej denna ruta när ni redigerar
Sara Hart | Enhetschef Caremore Skogsbrynet HVB & resursskola

Ösjösvägen 1
511 99 Sätila
Tel: 0301-428 44 (Boendet)
Mobil: 0705-34 00 57
Fax: 0301-429 81(säker fax)
sara.hart@caremore.se

Annica Gunnarsson | Rektor Caremore Skogsbrynet Resursskola

Ösjösvägen 1
511 99 Sätila
Tel: 0301-428 44 (Boendet)
Mobil: 0706-82 34 74
Fax: 0301-429 81(säker fax)
annica.gunnarsson@caremore.se

Maria Hultman Gonzalez | Enhetschef Änggården

Maria Hultman Gonzalez 

Bågskyttestigen 4
413 19 Göteborg
Tel: 031-361 69 20
Mobil: 0766-77 54 02 
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
maria.hultman.gonzalez@caremore.se

Agneta Höglund | Enhetschef Caremore Torpa / Caremore Varla

Torpa skolväg 6
439 74 Fjärås
Tel: 0300-52 01 01
Mobil: 0706-23 02 72
Fax: 0300-52 01 09 (säker fax)
agneta.hoglund@caremore.se

Christina Evenås | Vik. biträdande enhetschef Caremore Torpa

Torpa skolväg 6/11
439 74 Fjärås
Tel: 0300-520102
Mobil: 0720-50 51 43
Fax: 0300-52 01 09 (säker fax)
christina.evenas@caremore.se

Jan Thorvaldsson | Tf. enhetschef Caremore Ödsmål

Hemmet Berg 430
444 95 Ödsmål
Mobil: 0728-538869

Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
jan.thorvaldsson@caremore.se

Mattias Liljebjer | Enhetschef Caremore Hulebäck

Järpås Gård 1
531 94 Hulebäck

Mobil: 0720-50 33 30
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
mattias.liljebjer@caremore.se

Mats Lundberg | Biträdande Föreståndare Caremore Varla

Bengtsgårdsgatan 20

434 36 Kungsbacka

Mobil: 0761-42 33 81
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
mats.lundberg@caremore.se

David Legget | Enhetschef Caremore Eriksberg

Håkansgatan 1 A-D
418 75 Göteborg
Tel: 031-361 69 15
Mobil: 0725-60 70 45
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
david.legget@caremore.se

Sofie Starander | Enhetschef Caremore Frejagatan

Frejagatan 18A
431 44 Göteborg
Tel: 031-361 69 24 (Boendet)
Mobil: 0766-77 35 38
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
sofie.starander@caremore.se

Caremore Huvudkontor

Rör ej denna ruta när ni redigerar
Rickard Weber | VD

Mobil: 0734-34 67 78
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
rickard.weber@caremore.se

Marie Björkman | Verksamhetschef

Västra Hamngatan 7c

411 17 Göteborg

Tel: 031-361 69 01
Mobil: 0703-18 02 88
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
marie.bjorkman@caremore.se

Helen Larsson | Ekonomichef

Tel: 031-361 69 00
Mobil: 0728-581505
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
helen.larsson@caremore.se

Annelie Nilsson | Redovisningsekonom

Tel: 031-361 69 05
Mobil: 0766-77 38 97
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
annelie.nilsson@caremore.se

Mats Vildin | Fastighetsansvarig

Mobil: 0760-15 14 48
Fax: 031-711 11 08 (säker fax)
mats.vildin@caremore.se

Karta

Caremore

Caremore Migration AB
Caremore Vård och behandling AB

Första Långgatan 18, våning 5
413 28 Göteborg

Tel: 031-361 69 01
Fax: 031-711 11 08

Vilka är vi?

Caremore – Vi bryr oss mer

Caremore startades med målet att bli en av de ledande vård- och behandlingsverksamheterna i Sverige. Caremore är inriktat på vård- och behandling för barn och ungdomar med neuropsykiatriska funktionsnedsättningar och/ eller psykosocial- eller psykiatrisk problematik.

Kompetens

integrerad verksamhet

Vi erbjuder en integrerad verksamhet där vi kan hjälpa våra klienter från en kvalitativ utredning till ett fungerande liv i samhället via behandling, utbildning, praktik/arbete samt vid behov eget boende. Målet med verksamheten är att hjälpa varje individ att nå sin fulla potential.

Bred metodkompetens

Individs enskilda behov

I våra verksamheter har vi ett brett spektra av kompetenser: socionomer, socialpedagoger, behandlingsassistenter, beteendevetare, lärare mm. Vi har en bred kultur & språkkompetens. All ordinarie personal har regelbunden handledning & flerårig erfarenhet av målgruppen de arbetar med.

Placeringsrådgivning

Om du vill rådfråga oss kring en placering är du välkommen att kontakta oss. Vi rådgör och diskuterar gärna dina klienters behov och svarar på era frågor kring en placering hos Caremore.